| Model | LSW-18HP |
| Tipul motorului | Monocilindru, orizontal, 4 timpi, injecție directă |
| Schimbator de viteza | 6F+2R |
| Alezaj * Cursa (mm) | 105*115 |
| Deplasare totală (L) | 0.996 |
| Ieșire nominală (kw) | 12.1 |
| Ieșire maximă (kw / rpm) | 13.31 |
| Viteza nominală (r / min) | 2200 |
| Consumul sistemului de răcire | Evaporativ / Condensant |
| Metoda de lubrifiere | Stropire sub presiune |
| Metoda de pornire | Pornire manuală / Pornire electrică |
| Obosi | 600-12 |
| Greutate neta motor (kg) | 160 |
| Tip șasiu | Traction& Conducere |
| Tracțiune nominală | 2400N |
| Distanța minimă la sol | 185mm |
| Tipul ambreiajului | Disc cu dublă frecare de conjuncție constantă |
| Călca | 580-800mm |
| Greutatea structurii șasiului | 160 kg |
Motorul diesel orizontal monocilindric este utilizat în cea mai mare parte în mersul pe două roți în spatele trackerului. Puterea motorului este transmisă de la cureaua trapezoidală la sistemul de transmisie, iar viteza puterii este controlată de ambreiaj. Puterea este transmisă prin lanț.
Transmisia centrală, acționarea finală, mecanismul de direcție și frâna sunt toate instalate în transmisie. Cutia de viteze adoptă transmisia de transmisie, iar angrenajele de transmisie variază aleatoriu, în general 6 + 2 trepte (adică 6 trepte înainte și 2 trepte înapoi), cel puțin 3 trepte 1 și cel mult 12 trepte 6. Puterea după schimbarea vitezei este transmisă roților motoare de ambele părți de transmisia centrală și transmisia finală. Mecanismul de direcție adoptă ambreiaj cu fălci sau ambreiaj cu bile de cupru.
Pentru a îmbunătăți condițiile de lucru ale șoferului, tractorul de mers fabricat în China este echipat cu 1-2 roți de sprijin și scaune pentru a deveni un tractor de echitatie;
mersul cu două roți în spatele tractorului. Tractorul ambulant al cultivatorului este, de asemenea, cunoscut sub numele de tractor ambulant pe roți, care se caracterizează prin lipsa roții motrice, dar pe arborele de antrenare este instalat un cultivator rotativ, care nu numai că cultivă solul, dar și poate merge înainte.
Tractorul de mers este în general compus din cadru, unitate de putere, sistem de transmisie, dispozitiv de mers, sistem de direcție, frână și mecanism de comandă.
Traseul cu două roți din spatele tracker-ului poate fi împărțit în tipul de tracțiune, tipul de tracțiune și tipul cu dublu scop în funcție de performanțele operaționale. Tipul de conducere este echipat în principal cu cultivator rotativ, deci este numit și cultivator de putere;
15HP mers în spatele tractorului, tip de tracțiune, susținând în principal unelte agricole de tip tracțiune; Tipul cu dublu scop poate fi utilizat pentru funcționarea timonului rotativ (a se vedea figura), funcționarea tractorului sau transportul remorcii.
Plimbarea cu două roți în spatele tracker-ului poate fi împărțită în tipul de roată, tipul pe șenile și tipul plugului în funcție de dispozitivul de mers. Tractorul de mers cu roți poate fi împărțit în roată simplă și roată dublă în funcție de numărul de roți de mers.
Tag-uri populare: mers cu două roți în spatele tractorului, China, furnizori, producători, fabrică, personalizate, en-gros, ofertă, fabricate în China




















